Kosmetoginekologia to inaczej ginekologia estetyczna, dziedzina medycyny z pogranicza ginekologii i medycyny estetycznej dzięki której kobiety mogą dokonać korekty chirurgicznej intymnych części ciała zgodnie z ich oczekiwaniami i wyobrażeniami.
Konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego części intymnych najczęściej związana jest  z przebytymi ciążami i porodami. Może mieć też związek ze zmianami wrodzonymi jak w przypadku przerostu warg sromowych.

Porody drogą pochwową niemal zawsze pozostawiają skutki uboczne w postaci rozciągniętej śluzówki, mięśniówki itkanki łącznej pochwy.
Częstym następstwem porodu jest blizna po nacięciu i szyciu krocza, blizna po pęknięciu krocza, nadmiernie rozciągnięta ściana pochwy oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Wszystko to może powodować dyskomfort fizyczny, wpływać niekorzystnie na poczucie kobiecości i być powodem zahamowań w życiu seksualnym kobiety.

Clitoplastyka

zabieg chirurgiczny polegający na obnażeniu (do tej pory całkiem lub częściowo zakrytej pod fałdami skórnymi) górnej części łechtaczki. Dzięki temu kobieta bardzo zyskuje na jakości doznań seksualnych.

G-Shot

zabieg polegający na podaniu w miejscu hipotetycznego punktu G kwasu hialuronowego co skutkuje mocniejszymi doznaniami w życiu seksualnym kobiety.

Hymenoplastyka

to  chirurgiczne odtworzenie błony dziewiczej.  Polega na zszyciu fałdów pozostałych po błonie dziewiczej.

Hymenotomia

zabieg chirurgiczny, który polega na nacięciu zbyt grubej, niepodatnej błony dziewiczej utrudniającej pełną inicjację seksualną kobiety.

Liporedukcjia

pomniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na wzgórku łonowym, udach i brzuchu.

Labioredukcja, labioplastyka

chirurgiczne pomniejszenie i modelowanie przerośniętych warg sromowych mniejszych  (szczegółowy opis w oddzielnym artykule)

Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy oraz krocza

przywraca anatomiczny kształt i zmniejsza wrażenie ?luzu? w trakcie współżycia.

Powiększenie i modelowanie warg sromowych większych

(augmentation, beautyfication) zabieg z zakresu mezoterapii polegający na podaniu do odpowiedniej warstwy powięziowej warg sromowych większych kwasu hialuronowego co prowadzi do poprawienia ich kształtu i jędrności.

 

doktor_klinika_03 doktor_klinika_04

Prywatny ginekolog

dr n. med. Piotr Kolczewski

Adres

Szczecin ul. Mazurska 7
(wejście od ul. Rayskiego)

Godziny przyjęć

Poniedziałki: 15.00 – 19.00
Wtorki: 15.00 – 17.00
Czwartki: 15.00 – 19.00
Piątki: 15.00 – 17.00
Soboty: 9.00 – 11.00

Rejestracja telefoniczna

W godzinach 12.00 – 17.00
oraz w godzinach przyjęć lekarza
tel. 91 488 2201